Domaćinstva su u julu 2014. godine potrošila 97.660.768 kWh električne energije, što je 13 odsto više u odnosu na prošlomjesečnu potrošnju, odnosno 3.3 odsto manje u odnosu potrošnju ostvarenu u istom periodu prošle godine.
Prosječan julski račun za električnu energiju za domaćinstva (ukoliko se izuzmu neočitana mjerna mjesta u objektima koji nijesu stalno nastanjeni) iznosi 34.2 eura I za 11 odsto je veći od prosječnog junskog računa.
Domaćinstva u Mojkovcu bilježe najnižu prosječnu potrošnju od 23,8 eura, dok je najveća prosječna potrošnja u iznosu od 50 eura prethodnog mjeseca očitana u Ulcinju. Oko 2,5 odsto potrošača iz kategorije domaćinstva, koji su trošili znatno više od prosjeka, odnosno preko 1000 kWh, dobiće račune u iznosu od preko 100 eura. Julske račune umanjene za iznos popusta za redovne platiše dobiće 135.790 domaćinstava.
Zbog velikog interesovanja potrošača i u avgustu je nastavljena akcija 'Podijelimo teret II' koju je Elektroprivreda Crne Gore ponovo pokrenula kako bi domaćinstvima koja imaju dug za utrošenu električnu energiju olakšala izmirenje obaveza. Da bi se potpisao protokol o izmirenju duga u fiksnim mjesečnim ratama od 20 eura, potrebno je da domaćinstva imaju uplaćena poslednja tri računa (april, maj i jun). Pristupanje akciji „Podijelimo teret“ takodje garantuje izuzeće od prinudnih metoda naplate dok god se poštuje protokol (obustava isporuke električne energije, obračunavanje zateznih kamata i plaćanje troškova u pokrenutim sudskim postupcima). Potrošači koji su već uključeni u akciju, dužni su da izmire svoje obaveze do kraja tekućeg mjeseca, kako bi protokol ostao na snazi.
Podsjećamo vas da sve informacije o vašem računu, istoriji potrošnje i aktivaciji raznih servisa možete dobiti kreiranjem naloga direktno na našem sajtu, na ovom linku.
Saopštenja za javnost
-
U OKTOBRU POTROŠNJA VEĆA za 12,47 ODSTO
3 days 21 hours -
MILUTIN ĐUKANOVIĆ ZA ČASOPIS EUROMANAGER: EPCG JE STUB ENERGETSKE STABILNOSTI
3 days 21 hours -
PROJEKAT EKOLOŠKE REKONSTRUKCIJE U PLJEVLJIMA POTVRDA DOBRE SARADNJE I ODGOVORNOG PRISTUPA – ZAVRŠETAK OČEKIVAN I PRIJE UGOVORENOG ROKA
4 days 20 hours
Saopštenja iz ostalih kategorija
-
Politika naknada EPCG
4 months 1 week -
Poslovnik o radu Skupštine akcionara
4 months 1 week -
ODLUKE XXIII SKUPŠTINE AKCIONARA
4 months 1 week
-
11.11.25
U OKTOBRU POTROŠNJA VEĆA za 12,47 ODSTO

-
11.11.25
MILUTIN ĐUKANOVIĆ ZA ČASOPIS EUROMANAGER: EPCG JE STUB ENERGETSKE STABILNOSTI

-
10.11.25
PROJEKAT EKOLOŠKE REKONSTRUKCIJE U PLJEVLJIMA POTVRDA DOBRE SARADNJE I ODGOVORNOG PRISTUPA – ZAVRŠETAK OČEKIVAN I PRIJE UGOVORENOG ROKA

-
06.11.25
MILUTIN ĐUKANOVIĆ NA MEĐUNARODNOJ KONFERENCIJI ELEKTRANE 2025: ZA TRI GODINE REALIZOVALI SMO INVESTICIJE VRIJEDNE PREKO 200 MILIONA EVRA

- Home
- Media centar
- Saopštenja za javnost
- Potrošnja za 13 odsto veća u odnosu na junsku
-
-
Solari 5000+ (70MW)
Saznajte više o Projektu i prijavite se
-
List "Elektroprivreda"
List „Elektroprivreda“ donosi aktuelnosti iz Kompanije i crnogorskog energetskog sektora
-
Kontakti za medije
Za sve potrebne informacije obratite se direkciji za odnose sa javnošću
-
Ušteda električne energije
Savjeti za uštedu električne energije.
-