Skupština akcionara izrazila zainteresovanost za ulazak u vlasničku strukturu RUP-a
Skupština donijela odluku o izboru članova Odbora direktora EPCG
***
Danas je u Nikšiću održana 16. vanredna skupština akcionara EPCG AD Nikšić. Na osnovu unaprijed utvrđenog dnevnog reda Skupšine, kojom je predsjedavao izvršni rukovodilac Direkcije za ljudske resurse, Ranko Vojinović, donijete su odluke o razrješenju postojećih i imenovanju novih članova Odbora direktora EPCG, kao i odluka o izražavanju zainteresovanosti za ulazak u vlasničku strukturu Rudnika uglja Pljevlja.
Skupština je donijela odluku o izražavanju zainteresovanosti za ulazak u vlasničku strukturu RUP-a. Naime, u cilju postizanja što veće sinergije i optimizacije rada subjekata termoenergetskog sektora u Crnoj Gori, EPCG izražava zainteresovanost za ulazak u vlasničku strukturu RUP-a kupovinom akcija čime bi preuzela Rudnik uglja-Pljevja kao akcionarsko društvo. Odbor direktora i menadžment Društva zaduženi su da, u okviru svojih ovlašćenja, nastave aktivnosti na sagledavanju ponuđene cijene akcija i pripreme materijal za konačno izjašnjenje nadležnih kompanijskih organa.
Shodno Zakonu o privrednim društvima, Skupština je, po utvrđenom dnevnom redu i u skladu sa Statutom Društva, izvršila razrješenje i izbor novih članova Odbora direktora kompanije.
Za članove Odbora direktora izabrani su Đoko Krivokapić, Samir Hodžić, Ljubo Knežević, dr Ranko Milović, Oreste Bramanti, Masimo Tiberga i Frančesko Bečeli. Na konstitutivnoj sjednici Odbora direktora koja je održana nakon Skupštine, za predsjednika Odbora direktora izabran je Đoko Krivokapić.
Skupština akcionara
-
ODLUKA O IMENOVANJU REVIZORA
3 months 3 weeks -
AKCIONARI EPCG IZABRALI REVIZORA ZA 2024. GODINU
3 months 3 weeks -
О Б А В Ј Е Ш Т Е Њ Е О САЗИВАЊУ XXIX ВАНРЕДНЕ СKУПШТИНЕ АKЦИОНАРА ЕЛЕKТРОПРИВРЕДЕ ЦРНЕ ГОРЕ АД НИKШИЋ
4 months 3 weeks
Saopštenja iz ostalih kategorija
-
11.03.25
U FEBRUARU POTROŠNJA MANJA za 10,46 ODSTO
-
03.03.25
PORUŠENA ORONULA KREČANA NE UGROŽAVA PROIZVODNJU ČELIKA
-
28.02.25
TREĆA MEĐUNARODNA KONFERENCIJA BALKAN SOLAR SUMMIT: MRVALJEVIĆ: USKORO TENDER ZA BESS SISTEME
-
28.02.25
BULATOVIĆ NA TREĆOJ MEĐUNARODNOJ KONFERENCIJI BALKAN SOLAR SUMMIT U BANJALUCI
- Home
- Media centar
- Skupština akcionara
- Saopštenje za javnost
-
-
Solari 5000+ (70MW)
Saznajte više o Projektu i prijavite se
-
List "Elektroprivreda"
List „Elektroprivreda“ donosi aktuelnosti iz Kompanije i crnogorskog energetskog sektora
-
Kontakti za medije
Za sve potrebne informacije obratite se direkciji za odnose sa javnošću
-
Ušteda električne energije
Savjeti za uštedu električne energije.
-